Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 28. 3. 2022

Dochází ke zpomalení přílivu uprchlíků z Ukrajiny. Stále se ale udržuje počet lidí, který požaduje ubytování. Dneska je to zhruba 60 až 70 uprchlíků za den. Kapacity jsou na 15 dní. Moravskoslezský kraj má 6. největší počet zaregistrovaných uprchlíků a je 3. největší ubytovatel. Kraj má dostatečný počet připravených nouzových přístřeší.

Vyšní Lhoty skončí s registrací uprchlíků od 31. března a vše se bude soustředit do ostravského KACPU, které sníží propustnost na 650 lidí. Kraj předpokládá, že pro ubytování zprovozní budovy bývalých kolejí VŠB na Dr. Malého. Pracovní skupina našla už 250 pracovních míst pro uprchlíky, kteří rovnou dostali na základě zaměstnání i ubytování. 

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Ty horší zprávy jsou takové, že jsme v daný okamžik nedostali od státu ještě ani korunu. To znamená, že veškeré náklady, které jsou spojeny s tím, co děláme, provozujeme, zajišťujeme, řešíme z našich zdrojů. Proto se naše alokovaná částka 10 milionů snížila už o 6. Takže to bude naše priorita číslo jedna, kterou budeme zítra probíhat hejtmani opět se zástupci ministerstva vnitra."

V Moravskoslezském kraji už je registrováno 12 229 uprchlíků. Nejvíce v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Nejméně na Bruntálsku. 9 tisíc lidí si našlo ubytování vlastní cestou nebo je ubytovali dobrovolníci. Zbylým třem tisícovkám lidí zajistil ubytování kraj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy