Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novým ředitelem moravskoslezských hasičů se stal Radim Kuchař

V pátek 1. dubna jmenoval generální ředitel HZS ČR plk. Ing. Radima Kuchaře ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), a to za přítomnosti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka.

Radim Kuchař (1964) zakončil v roce 1986 magisterské studium na Vysoké škole báňské v Ostravě v oboru Technika požární ochrany a bezpečnost průmyslu. Po absolutoriu působil 6 let jako požární a bezpečnostní technik na Dole Paskov. 

Od října 1992 spojil svůj profesní život s profesionálními hasiči v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Prvních osm let byl vyšetřovatelem požárů, dalších osm let velel jednotce centrální hasičské stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh. Následně vedl osm let oddělení IZS (integrovaného záchranného systému) na krajském ředitelství v Ostravě. 

V lednu 2017 se stal náměstkem ředitele HZS MSK pro IZS a operační řízení a od července 2021 až dosud řídil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje z pozice statutárního zástupce. 

Jako velitel je zapojen do aktivit sboru na poli speciálních vyhledávacích a záchranných odřadů pro nasazení v rámci České republiky i pro zapojení do mezinárodních záchranných operací. Podílí se na přípravě a výuce nových důstojníků HZS ČR.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail