Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na návštěvníky karvinského zámku Fryštát čekal v komnatách hrabě Monte Christo

Návštěvníci karvinského zámku Fryštát, kteří si nenechali ujít zahájení letošní sezóny si opravdu přišli na své. Čekal na ně hrabě Monte Christo. Pro návštěvníky je také nově otevřena speciální místnost, kde se mohou vyfotit svatebčané nebo návštěvníci v dobových kostýmech.

Hlavní turistická sezona byla zahájena. Zámek Fryštát si pro první návštěvníky připravil představení Hrabě Monte Christo v podání divadla historie v pohybu Exulis. Zájem byl mimořádný, lidé si prohlídky zarezervovali během prvních dvou dnů.

Šermíři a divadelníci se na zámku Fryštát objevují pravidelně, letos jde o jejich devátou sezonu.

člen divadla historie v pohybu Exulis: “Román pojednává o námořníkovi, který byl zrazen svými přáteli a nespravedlivě poslán na dvacet leto do vězení. Utekl a nastrojil odvážlivou pomstu právě těm zrádním přátelům."

Představení připravovali divadelníci dlouho dopředu, zkoušeli texty, dramatické scény a hlavně šermířské choreografie. Pro návštěvníky to byl opět velký zážitek.

anketa: návštěvníci zámku: "Prostředí toho zámku a herecké vystoupení působilo opravdu nádherně." "Mě se nejvíc líbilo všechno, i když jsem se na konci lekla, jak to střelilo." "Celý ten program byl krásný." "Představení bylo krásně sehrané a dokonce s vnučkou jsme si to užili."

Zámek Fryštát také připravil pro návštěvníky i speciální místnost, kde se mohou vyfotit svatebčané nebo návštěvníci v dobových kostýmech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy