Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sídliště Šalamouna v Ostravě projde další etapou revitalizace. Lidé se k ní mohli vyjádřit

Současnost a budoucnost Šalamouny bylo tématem dalšího setkání vedení Moravské Ostravy a Přívozu s občany. Chystá se totiž další etapa revitalizace tohoto sídliště. Na setkání v ZŠ Zelená se ale mohl vyjádřit kdokoli k čemukoli.

Vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se opět setkalo s občany. Tentokrát v ZŠ Zelená, kde se lidé mohli vyjádřit nejen k revitalizaci sídliště Šalamouna.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme schválenou už i finančně další etapu revitalizace sídliště Šalamouna. Už se blížíme k Výstavní ulici, takže postupně bude celá oblast Šalamouny revitalizována, takže to chceme dneska občanům Šalamouny představit. Ten projekt realizace už je hotový té revitalizace. Chodníky, cesty, zeleň. Ale samozřejmě my si vyslechneme, co oni by potřebovali a bude to zahrnuto do dalších plánů obvodu investičních.”

Lidem na sídlišti chybí mimo jiné sportoviště pro větší děti. Nejvíce je ale trápí parkování v rámci celého obvodu.

Anketa: obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu: “Největší změna by pro mě byla, kdyby se zrušily parkovací karty, protože s nimi tady máme všichni velké problémy. Platíme za vzduch. Podle mě neplní účel a město jenom vybírá od občanů peníze a to je všechno."

“Na Hrušovské ulici se nedá parkovat, ale dole u sportovní haly Sareza je už několik let prázdné parkoviště celý den. Nerozumím tomu, proč se tam nemůže parkovat a na Hrušovské ulici dává policie pokuty.”

“Bylo nám slíbeno, že tady se bude přestavovat, tak se chci podívat, jak to dopadne.”

Radnice má v plánu ještě další dvě setkání s občany. V květnu bude jeho tématem Současnost a budoucnost Fifejd a v červnu Současnost a budoucnost centra Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy