Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné-Dolech vyroste zábavní a naučný rodinný park, postaví ho soukromý investor

Karviná chce ve spolupráci se soukromým investorem vybudovat v lokalitě bývalého Dolu Barbora zábavní a naučný rodinný park. Obsahovat bude například lesní důl, vodní svět, přírodní bludiště nebo stezku v korunách stromů.

Do pohornické krajiny se vrátí život díky několika velkorysým projektům, které jsou postupně představovány veřejnosti. Kromě vědecko-výzkumného a vzdělávacího parku Eden Silesia, který bude obsahovat obří skleníky se vzácnými druhy rostlin, motýlů a hmyzu a dalšími zajímavostmi, vyroste v této lokalitě i zábavní a naučný rodinný park. Dohodla se na tom Karviná se soukromým investorem.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Naše město se transformuje a jedna ta větev, která by měla Karviné do budoucna pomoci, je turistický ruch. Myslím si, že je to další kamínek do té mozaiky, abychom ty turisty mohli přilákat, aby tady byla vytvořena nová pracovní místa a hlavně má to návaznost, že ti lidé pak mohou přijet do Karviné, mohou navštívit zámek, mohou se tam najíst, nakupovat ubytovat."
Pavel Ďurďa, soukromý investor: “Chci tady trochu změnit systém v zábavě. Aby rodiče s dětmi přes sobotu a neděli nechodili do obchoďáků, do kin, ti rozumní vyvezou děti na hory, na kolo, na procházku, ale těch je málo a ti ostatní nemají kam jít."

V parku budou děti prostřednictvím hry poznávat nejen principy přírodních věd, technických a průmyslových vynálezů ve vztahu k hornickému odkazu, ale i rozvíjet svou fantazii.

Jiří Fiala, architekt: "Obsahem parku bude lesní důl, bude tam hrad, který bude spojený s tím lesním dolem podzemní šachtou, pak vyjdeme v tom samotném hradu, kde se dostaneme na různé věže, mechanické atrakce, které si budou moci děti vyzkoušet, pohrát si s tím."

Chybět nebude ani amfiteátr s denními představeními, vodní svět, systém lagun a potůčků se stavidly a mlýnky, stezky v korunách stromů, kontaktní zoo, ale i výběh s divokou zvěří. Projekt počítá i s netradičním ubytováním v korunách stromů přímo v parku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy