Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté rozbili další velký drogový gang, tentokrát v Bohumíně

Policisté mají za sebou další úspěšný zátah proti drogovému gangu. Náročná několikaměsíční práce policistů z karvinského TOXI týmu vedla k zadržení šesti lidí, kteří v Bohumíně vyráběli a distribuovali drogy. Navíc měli k dispozici také pořádný zbrojní arzenál. Všichni už jsou ve vazbě, kde si počkají na soud. Hrozí jim až desetileté vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Do policejního hledáčku se postupně dostalo pět mužů ve věku od 35 do 40 let a jedna žena.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař proti organizované skupině šesti lidí zahájil trestní stíhání a všechny obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy."

Za vinu je jim kladeno, že nejméně od počátku roku 2018 vědomě a úmyslně, převážně za finanční úplatu vyráběli a distribuovali pervitin.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Jejich cílem bylo úspěšně maximalizovat nelegální aktivity. Fakticky se stali členy organizované skupiny, která byla koordinovaná. Členové skupiny měli svou dílčí úlohu na postupech opakované a pravidelné nelegální výroby a šíření pervitinu. Každý z nich se podstatnou měrou a svým vlastním přičiněním podílel na samotné výrobě drogy, nebo při její distribuci, či likvidaci věcí a odpadu z varu drogy řízenými výbuchy."

Všichni obviněni záměrně dělali vše, aby policii znesnadnili své odhalení i dopadení. Zbytky po drogách doslova vyhazovali do povětří látkou, která mohla mít charakter výbušniny. Na policisty si ale nepřišli. TOXI tým 2. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování si pro ně přišel i se zásahovou jednotkou. Nato u všech proběhly domovní prohlídky bytových i nebytových prostor.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Při domovních prohlídkách byly nalezeny předměty, chemikálie, laboratorní sklo a jiné nástroje, jež jsou užívány k výrobě metamfetaminu. V jednom z objektů byla nalezena tzv. varna. Nadto u jednoho ze zadržených byly zajištěny různé druhy zbraní, které byly odeslány k expertízám."

Ústřední postavou je nejstarší ze šestice, 40letý muž, který mimo jiné bude čelit obvinění ze spáchání přečinu neposkytnutí pomocí řidičem dopravního prostředku. Před časem totiž naboural na ulici A. Mickiewicze v Bohumíně služební vůz tamních strážníků a ujel.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Před samotnou kolizí vozidel strážníci chtěli řidiče zastavit k silniční kontrole, ten na světelná a zvuková znamení nezareagoval. Po nárazu řidič (nejstarší ze skupiny obviněných) ze svého automobilu nevystoupil a nepřesvědčil se, zda jsou strážníci zraněni a z místa nehody hned ujel."

U pěti mužů a jedné ženy soud vyhověl návrhu státní zástupkyně a obviněné vzal do vazby. Všichni z minulosti mají záznamy v trestních rejstřících.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Dva z nich v minulosti byli pravomocně odsouzeni za stejnou trestnou činnost a ve výkonu trestu strávili několik let. V současnosti jsou muži i žena ohroženi trestem odnětím svobody na dvě léta až deset let."

Nicméně přitěžující každému z nich může být i členství v organizované skupině výrobců a distributorů drog.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy