Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská Potravinová banka bude mít software, který pomůže rozdělit humanitární pomoc

Potravinová banka v Ostravě bude mít speciálního software, který pomůže účinně a efektivně zabránit případnému zneužívání potravinové a humanitární pomoci. Vývoj softwaru finančně podpořili radní Moravskoslezského kraje.

Z rozpočtu Moravskoslezského kraje tak půjde 200 tisíc korun na účet Potravinové banky v Ostravě. Potravinová banka každoročně nasbírá a zdarma daruje potřebným lidem více než 500 tun potravin a dalších komodit.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Humanitární pomoc je zvlášť potřebná v této době, kdy rychle rostou ceny komodit na trhu a potýkáme se s přílivem válečných uprchlíků z Ukrajiny. Spousta lidí se tak dostává do velmi těžké životní situace a potřebují bezplatnou pomoc. Důležité ale je, aby se tato pomoc dostala těm potřebným a nedala se zneužít. Proto podporujeme vývoj softwaru, díky kterému se opravdu dostane tam, kam má."

Moravskoslezský kraj tak navázal na 200tisícovou finanční podporu Diecézní charity ostravsko-opavské s provozováním prostor pro potravinovou a materiální pomoc, o které rozhodli krajští zastupitelé letos v březnu.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail