Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dokument O zaniklé Karvinné bude mít pokračování. Filmaři dotáčí poslední záběry

Amatérští filmaři z Karviné právě v těchto dnech dokončují natáčení volného pokračování dokumentu o zaniklé Karviné, který měl premiéru na podzim roku 2018. O první díl byl mimořádný zájem, filmaři dokonce 11x vyprodali sál kina Centrum.

Příznivci historie, pamětníci, ale i mladí lidé, kteří se zajímají o život svých předků v Karviné, se už teď mohou těšit na pokračování dokumentárního filmu Zaniklá Karvinná (dříve se v názvu města psala dvě n – pozn. autora). Tým filmařů pod vedením režisérky Moniky Vodákové právě dokončují poslední záběry.

Monika Vodáková, režisérka filmu: “Chybí nám několik natáčecích dní, kvůli covidu jsme nemohli natáčet, to byl problém a tak se to hodně opozdilo."

O tom, že se natočí další díl, přesvědčil filmaře obrovský zájem diváků, kteří se dožadovali opakovaného promítání.

I přes složité organizování natáčecích dnů kvůli dřívějším opatřením, se podařilo filmařům obsadit i nové role a některé scény se jim natáčeli velmi dobře.

Monika Vodáková, režisérka filmu: “Natáčeli jsme například u šachty Barbora, zase tam bylo nějaké střílení, lidé, kteří mají rádi druhou světovou, tak si přijdou na své ale víc nechci prozrazovat."

Při natáčení druhého dílu měli filmaři k dispozici i lepší techniku.

Miroslav Vodák, asistent režie, producent: "Loni jsme navázali spolupráci s MSK, který nám poskytl dotaci, za kterou jsme mohli koupit techniku, kterou jsme potřebovali, od jeřábu až po nějaké obrazovky ke kamerám atd."

Místa natáčení jsou opět vybírána podle historických fotografií.

Martina Orgoníková, průvodkyně dokumentem: "Mě natáčení kolem Art Klapky velmi baví. Díky natáčení jsem mohla nahlédnout do historie svého rodného města. "


Pokud vše půjde hladce, premiéra druhého dílu bude promítána opět v kině Centrum na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy