Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční nadšence potěší v centru Ostravy nová expozice v muzeu a v pátek i Slovenská strela

Lidé, kterým imponuje železnice, mají možnost navštívit muzeum v centru Ostravy, kde byla zahájena expozice věnovaná 150 rokům od stavby tratě mezi Olomoucí, Krnovem a Opavou. A tento pátek přijede k muzeu ve stanici Ostrava Střed Slovenská strela.

Železniční muzeum moravskoslezské si letos připomíná 10 let od založení. Postupně nashromáždilo mnoho zajímavých exponátů, nabízí také funkční modely a trenažér.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Původně to mělo být muzeum dokumentace. Vůbec jsme nepřemýšleli, že by tady byly nějaké velké artefakty, no ale postupně, jak šel ten vývoj a hlavně, jak se začala budovat nová železnice, začaly se budovat koridory, opravovat tratě, tak samozřejmě ty přístroje, zařízení, které tady vidíte v tom muzeu, jsme si řekli: aha, takže to by mělo jít do šrotu? Tak to ne, tak dáme to do muzea.”
Vojtěch Hermann, ředitel Železničního muzea moravskoslezského: “Dneska otevíráme novou výstavu k výročí tratě mezi Olomoucí, Krnovem a Opavou. Měla původní název Moravskoslezská centrální dráha a která byla postavena v roce 1872. 1. října to bude výročí. Tuto výstavu přibližujeme na panelech, kde jsou unikátní výkresy, unikátní fotografie. Popisujeme tuto historii a můžeme říci, že doposud taková výstava v našem kraji a v republice nebyla.”

Netradiční zážitek čeká na milovníky železnice v pátek. Do stanice Ostrava Střed k Železničnímu muzeu přijede dopoledne a odpoledne z Kopřivnice legendární Slovenská strela.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail