Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostové obvodů se spojili a vytvořili nové uskupení Starostové pro Ostravu

Starostové ostravských obvodů něco schválí, zastupitelé města jsou proti I to se v současné době stává. Představitelé obvodů se proto spojili do jednoho uskupení a společně kandidují do zastupitelstva statutárního města Ostravy.

Je to historicky poprvé, co starostové ostravských městských obvodů společně kandidují do zastupitelstva města. Vytvořili uskupení Starostové pro Ostravu, aby nabídli občanům jiný styl politiky. Politiky bez politikaření a s použitím zdravého selského rozumu.

Jiří Jureček (Občané pro Hošťálkovice), starosta Ostravy-Hošťálkovic, lídr kandidátky: “My jako starostové nejsme součástí zastupitelstva města, ale jsme účastní orgánů města, to znamená zastupitelstva, případně různých komisí, výborů, ale bohužel bez rozhodovacích pravomocí. V současné době se opravdu stává, že se rozhoduje o nás bez nás.”

Na kandidátce Starostové pro Ostravu je 10 starostů, dva bývalí starostové, 9 místostarostů a další osobnosti z kulturního a profesního života města Ostravy. Hlavní mottem je Máme klíč ke společnému rozvoji.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Mariánské Hory a Hulváky: “My společně budeme táhnout za jeden provaz, abychom ty zkušenosti jako starostové nebo odborníci na daná témata nabídli městu a jeho obyvatelům.”
Aleš Boháč (SNK Radvanice a Bartovice), starosta MOb Ostrava-Radvanice a Bartovice: “Díky svým zkušenostem a díky perfektní komunikaci mezi námi právě chceme nabídnout v té komunální politice, která je důležitá, klíč k větším situacím, životním situacím a drobnostem. Nejenom ty velké projekty, které netíží člověka každý den, když jde do práce a z práce.”

Letošní komunální volby se uskuteční ve dnech 23. až 24. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy