Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FAÚ zablokoval majetek společnosti Vítkovice Steel kvůli sankcím vůči Rusku, firma tvrdí, že o ničem neví

Finanční analytický úřad, který spadá pod ministerstvo financí, zmrazil majetek ostravské společnosti Vítkovice Steel, a to v souvislosti se sankcemi kvůli ruské agresi na Ukrajině. V úterý 3. května to uvedla Česká televize s odkazem na vyjádření ministerstva. Firma ale tvrdí, že majetek zablokovaný nemá.

Michaela Lagronová, mluvčí Ministerstva financí ČR: "Finanční analytický úřad vydal předběžné opatření, kterým zmrazil stoprocentní podíl ve společnosti Vítkovice Steel. Je to v souvislosti se sankcemi Evropské unie v souvislosti s ruskými a běloruskými subjekty a osobami v České republice." 

Firma může dál fungovat a svou podnikatelskou činnost provozovat. 

Michaela Lagronová, mluvčí Ministerstva financí ČR: "Může plnit své kontrakty se svými byznys partnery. Může vyplácet platy zaměstnanců a normálně funguje. Naopak nemůže vyvádět finanční prostředky ze společnosti, zisky, které by plynuly sankcionovanému subjektu. Nemůže také prodávat podíly ve společnosti nebo vyplácet dividendy, které by plynuly právě té sankcionované osobě nebo subjektu."

Vedení společnosti Vítkovice Steel je sdělením překvapeno a podle své mluvčí nemá informace o tom, že by měla zmrazený majetek.

Jana Dronská, mluvčí společnosti Vítkovice Steel: "V minulých dnech pouze společnost informoval Finanční analytický úřad, že obdržel podnět k prošetření společnosti a že v rámci předběžného opatření nemáme poskytovat finanční plnění vlastníkům. To už nejméně 3 roky neděláme, neboť společnost netvoří čistý zisk, a proto se nás toto opatření nijak negativně nedotýká. S Finančním analytickým úřadem jsme v kontaktu a podle nás k žádnému zmrazení majetku společnosti nedošlo, ani si nejsme vědomi, že by se připravovalo. Společnost vyrábí, má dostatek zakázek a doufá, že situace se vysvětlí a nepostihne firmu. Nadále potvrzujme, že společnost nemá ruské vlastníky, společnost vlastní nadnárodní investiční fondy."
Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail