Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční akce Spolu ruku v ruce podpoří v Ostravě domácí péči

Po dvouleté přestávce způsobené pandemií se vrací akce Moravskoslezského kraje, která má upozornit na důležitost a přínosy neformální péče. Poděkování domácím pečovatelům nabídne bohatý program pro celou rodinu, kromě zábavy také ukáže a vysvětlí, proč je domácí péče důležitá. Akce Spolu ruku v ruce se uskuteční 14. května v ostravském Trojhalí Karolina, výtěžek z dobrovolného vstupného podpoří projekty z oblasti domácí péče.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Na naši akci zveme všechny, kteří chtějí strávit příjemné odpoledne po boku svých blízkých. Pobaví se, užijí si zajímavý program, ale taky se něco dozví. Připravujeme workshopy, díky kterým se zájemci seznámí s kompenzačními pomůckami, které se při domácí péči využívají. Návštěvníci akce si také budou moci vyzkoušet simulátory nejrůznějších postižení tak, aby na vlastní kůži zažili, jak se lidé v pokročilém věku nebo s handicapem cítí a jakou pomoc potřebují. Možná to všechno jednou někomu pomůže při rozhodování, zda si svého blízkého nechat doma, nebo jej umístit do nějakého sociálního zařízení. Naše akce má ukázat, že domácí péče je rozhodně tím nejlepším řešením. Kromě osvěty má být akce poděkováním těm, kteří už se rozhodli a o své nemohoucí blízké se doma starají."

Zážitkové workshopy připraví poskytovatelé sociálních služeb v regionu ve spolupráci s krajskými středními školami. Návštěvníci si například vyzkoušejí zvukovou střelbu, simulaci zrakového postižení i jiných zdravotních překážek. Také se budou moci podívat, jak probíhá polohování nemocného v domácím prostředí. Ani letos nebude chybět atraktivní program, na akci vystoupí Sebastian, kapela DESmod, Cirkus trochu jinak nebo například tanečníci z Duo Hybrids Crew.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Vstupné na naši akci bude opět dobrovolné. Z výtěžku podpoříme dva projekty svépomocných skupin, které sdružují pečovatele o blízkou osobu s postižením. Neformální péče je enormně náročná, proto chceme všem, kteří doma pečují o blízkého člena rodiny se sníženou soběstačností, poděkovat a podpořit je. Jejich přístupu si upřímně ceníme a přejeme si, aby byli inspirací i pro ostatní."

Spolu ruku v ruce proběhne v sobotu 14. května 2022 od 13 do 19 hod v Trojhalí Karolina v Ostravě.

Video z roku 2019:

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Bc. Lenka Kovalská - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail