Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělých lidí je stále hodně, zmírnit samotu pomáhají dobrovolníci ADRY

Adra hledá mezi lidmi nové zájemce o dobrovolnictví. Stále mezi námi žije velký počet lidí, kteří se cítí osamělí a společnost by přivítali. Jako třeba nevidomá paní Górecká z Karviné.

Tohle je nevidomá paní Helena Górecká. Žije v bytě sama se svými dvěma psy a protože ji chyběla spřízněná bytost, se kterou by si mohla občas popovídat nebo jít ven, požádala před rokem a půl humanitární organizaci ADRA o zajištění dobrovolníka.

Helena Górecká, nevidomá uživatelka dobrovolnického programu: " Jsem se cítila hodně opuštěná, osamocená, bydlím doma sama. S dobrovolnicí si můžeme zajít kamkoliv do města, na procházky, do kavárny nebo si doma čteme časopisy."

Nové dobrovolníky ADRA momentálně hledá.

Žaneta Pawliková, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Dobrovolníci jsou, ale je jich stále málo. Klientů v domácnostech, kteří potřebují pomoc, pozornost, někoho, kdo by si přišel popovídat a potěšil to srdíčko opuštěné, tak těch je málo a potřebujeme další."

Noví zájemci o dobrovolnictví musí projít povinným školením. Nejbližší se koná v úterý 31. května v prostorách Nadace OKD od 16 hodin.

Žaneta Pawliková, koordinátorka dobrovolníků v Karviné: “Podmínkou pro to, aby se člověk mohl stát dobrovolníkem je absolvování tohoto školení, následně mi dobrovolníky ověříme, jejich čistý výpis rejstříku trestů a pak můžeme jít za klienty do domácností."

Účastníci v programu “Dobrovolníci domů” musí být plnoletí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy