Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední část úseku obchvatu Třince by měla být zprovozněna ještě letos do zimy

Čím dříve, tím lépe. Obce pod vrcholky Beskyd netrpělivě čekají na dokončení poslední části obchvatu města Třince. Na průběh stavby, která obcím uleví od tisíců kamionů, se teď přijel podívat i ministr dopravy Martin Kupka.

Stavba posledního úseku obchvatu Třince je plném běhu. Silnice o délce necelých 6 kilometrů spojí už zprovozněný úsek v Neborech s dálnicí D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. Právě v Třanovicích se teď staví mimoúrovňové napojení.

Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: “Třanovice - Nebory je jedna z důležitých staveb, která uleví mnoha lidem v té současné průjezdní trase. Přes všechny komplikace pevně doufáme, že se podaří, alespoň v polovičním profilu, ještě v letošním roce stavbu zprovoznit. Je na ní 13 mostních objektů, více než 5 kilometrů nové dálnice a klíčové opravdu je, abychom dokázali už v letošním roce motoristům ulevit. A v příštím roce by se pak ta stavba dokončila celá.”

Na stavbu obchvatu po celou dobu intenzivně tlačí primátorka Třince, která chce, aby byla silnice v provozu ještě do letošní zimy.

Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec), primátorka Třince: “Před časem jsem navštívila nového pana ministra dopravy a požádala jsem ho, ať se přijede na místo podívat. Jak vypadají práce, které se týkají třetího úseku navazujícího na obchvat Třince. Protože dle smlouvy měl být průjezdný už v létě letošního roku a zatím to vypadá, že dokončené budou práce až za rok. A pro nás je to naprosto nepřijatelné, protože zejména zimní období znamená větší nárůst nehod a různých nebezpečných situací. Proto chceme, aby pan ministr tlačil na zhotovitele, aby byl alespoň ve zúženém profilu třetí úsek průjezdný. A já jsem přesvědčená, že se to podaří.”
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Pro Třinec i ten třetí úsek je velmi důležitý, protože výjezd z obchvatu Třince je v Neborech, což je ještě část města Třince a právě ty nebezpečné situace v zimním období probíhají tam. Takže je obrovský tlak i ze strany lidí, aby bylo už co nejdříve hotovo. Plus velmi se trápí sousední obce Ropice, Střítež. Takže věřím, že do konce roku budeme jezdit.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy