Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba nové tramvajové trati z Poruby do Plesné je stále ve hře. Klíčová je EIA

V Ostravě proběhlo další setkání s lidmi ohledně plánované výstavby tramvajové trati z Poruby ke Globusu v Plesné. Při veřejném projednávání EIA loni v létě měli odpůrci tolik námitek, že se protáhlo do pozdních večerních hodin a proto bylo přerušeno. Týkaly se hlavně hluku a zeleně.

Nová tramvajová trať z Poruby přes ulici Průběžnou ke Globusu v Plesné je stále ve hře. Klíčové je rozhodnutí EIA, na které se stále čeká. Posuzování vlivu stavby na životní prostředí krajský úřad zahájil v roce 2018

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Pro nás je v této chvíli podstatné to, ať ta EIA běží dál, ať jednotlivé orgány dají rozhodnutí podle svého uvážení a podle toho se budeme rozhodovat dál. Pokud by ten proces probíhal řádně, tak je možné ten projekt doprojektovat v horizontu dvou let a následně začít stavbu realizovat.”

Vzhledem k tomu, že s novou tratí nesouhlasí čím dál více lidí a spolků, kteří se v případě, že EIA projde, zřejmě budou odvolávat, celý proces by se mohl protáhnout o několik let. Bojí se zejména hluku a kritizují i to, že má kvůli stavbě padnout i řada vzrostlých stromů.

Anketa: účastníci veřejného projednávání: “Já si myslím, že kdyby se spojili s Karvinou, protože Karviná teď bude mít rychlodráhu přes Orlovou až do Ostravy a tam společně investovali ty peníze, takže by to bylo daleko výhodnější.”
“Nesouhlasím. Těch důvodů je více. Hlavně to, že oni zničí absolutně tolik zeleně v Porubě. Tam je to takové hezké a také kvůli hluku.”
“Zbytečné mrhání investicemi. Zbytečné mrhání jistotami lidí, kteří tam bydlí a kteří takto přijdou o slušné životní prostředí.”

Nová trať je podle magistrátu smysluplná a byla by přínosná. Lokalita je totiž hustě zalidněná a připravují se v ní i nové bytové projekty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy