Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovci z dětských domovů MS kraje se utkali v Ostravě. Ty nejlepší postoupily do celostátního kola

Po covidové pauze si všichni užívají, že se mohou zase setkávat a účastnit se nejrůznějších akcí. Dětský domov Vizina tak mohl také opět uspořádat regionální kolo sportovních her pro děti z dětských domovů celého MS kraje.

Sportovní hry dětských domovů už mají dlouhou tradici. Každý rok se nejprve konají regionální kola, ze kterých vzejdou postupující do celostátní soutěže. V našem Moravskoslezském kraji se ho zúčastnilo všech 14 dětských domovů. V krásném areálu Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových měly děti to správné zázemí pro své výkony.

Jan Effenberg, ředitel Dětského domova Vizina

Sportovci přicestovali z domovů po celém kraji, takže některé výpravy to měly dále a velikost týmu limitoval počet sedadel v autě nebo v autobusu. 

vychovatelé z dětských domovů

Na výkonech dětí bylo vidět, že některé domovy se specializují na určité sporty. Vše samozřejmě záleží i na tom, jaké mají zázemí ve svém městě. 

anketa: závodníci

Ti nejlepší nyní postoupí do celostátního kola, které se bude konat v září v Praze. Vítězové pak mohou ještě postoupit na mezinárodní hry, které by mělo pořádat Slovensko. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy