Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lázním Darkov někdo ukradl vzácnou sochu Živý pramen, symbol lázní

Lázně Darkov přišly o vzácnou sochu nazvanou Živý pramen známého autora sochaře Jana Kodeta. Pro samotné lázně má socha nevyčíslitelnou kulturně historickou hodnotu, je také jejich logem a symbolem. Policie po pachateli pátrá.

Na této fotografii vidíte sochu zvanou Živý pramen, která zobrazuje symbol Lázní Darkov. V šedesátých letech ji vytvořil známý sochař Jan Kodet, který je autorem plastiky i vodní nádrže.

Socha byla součástí tohoto jezírka, který je ozdobou tohoto jezírka, který je součástí parku poblíž Společenského domu.

Lenka Krótká, obchodní ředitelka Lázní Darkov: "Tato socha neodmyslitelně patří k lázním a má pro nás nevyčíslitelnou hodnotu. Velice nás mrzí, že k odcizení sochy došlo nyní, kdy otevíráme lázeňskou sezónu i zde v historických lázních Darkov,  kde přivítáme příští týden první lázeňské hosty."

Vzhledem k tomu, že socha byla těžká, nemohl ji odcizit jen jeden člověk sám.

Lenka Krótká, obchodní ředitelka Lázní Darkov: "Prosíme všechny, kteří si o víkendu 21.-22.5. všimli neobvyklého pohybu lidí či pracovní techniky, aby kontaktovali Lázně Darkov nebo PČR.”

 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: “Policisté přijali oznámení o krádeži sochy ženy Žiivý pramen. její hodnota přesáhne 10 tisíc korun. Policisté na lince 158 uvítají jakoukoliv informaci, která by pomohla k objasnění krádeže.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy