Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

70letý cyklista se vážně zranil u Ivančeny, v Malé Morávce zase havaroval cyklistický závodník

Záchranáři zasahovali o víkendu u řady nehod cyklistů. Nejvážnější byly nehody z neděle. V lese na Frýdecko-Místecku havaroval 70letý cyklista a v Malé Morávce ve velmi vysoké rychlosti účastník cyklistického závodu. Oba přepravil do nemocnice vrtulník. Vážně zraněnému cyklistovi pomáhali i ostravští strážníci.

První nehodu dostali záchranáři ohlášenou v neděli dopoledne. Sedmdesátiletý cyklista se pohyboval na trase z Visalají a havaroval v lese, v oblasti Ivančeny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První pomoc mu poskytovali nejprve členové horské služby, následně letečtí záchranáři. Muž utrpěl vážné poranění v oblasti dolní končetiny a hrudníku."

V půl třetí přijali operátoři informaci o nehodě účastníka cyklistického závodu v Malé Morávce. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient byl prvotně ošetřen lékařem závodu, podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl havarovat v rychlosti okolo sedmdesáti kilometrů v hodině. Byl krátce v bezvědomí, porucha vědomí přetrvávala i v době, kdy o něj pečovali letečtí záchranáři. S poraněním horní končetiny, hlavy a mozku byl vrtulníkem přepraven do zdravotnického zařízení."

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli oba pacienti předáni na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice. 

Vážně zraněnému 67letému cyklistovi pomáhali v neděli také ostravští strážníci a náhodná svědkyně. Muž přepadl přes řídítka, zranil se a na chvíli ztratil vědomí.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail