Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocných HIV přibývá, Zdravotní ústav Ostrava bude testovat na festivalech

V České republice je registrováno více než 4 100 HIV pozitivních případů a číslo vytrvale roste. Nepříznivý trend kopíruje také Moravskoslezský kraj. Počet 270 HIV pozitivních případů je čtvrtý nejvyšší v zemi. Zdravotní ústav v Ostravě proto opět nabízí ve své mobilní sanitce bezplatné anonymní testování HIV. Poprvé už tento pátek.

Sanitka ostravského Zdravotního ústavu dorazí 10. června na festival MichalFest v Ostravě a mezi 16:00 a 20:00 hodinou nabídne lidem zdarma rychlotesty HIV.

Michal Pistolas, mluvčí Zdravotního ústavu Ostrava: "Každému zájemci nejprve konzultant poradny položí pár otázek, poté obdrží anonymní pořadové číslo, a nakonec mu sestřička odebere malé množství krve z prstu na ruce. Do pěti minut se pak lidé dozví výsledek. Testování bude pokračovat i v sobotu mezi 14:00 a 20:00 hodinou."

Dalšími zastávkami zdravotníků pak budou ve dnech 13.-16.7. festival Colours of Ostrava a zářijové Dny NATO na mošnovském letišti.

Michal Pistolas, mluvčí Zdravotního ústavu Ostrava: "Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě letos spustil i nový web Poradna HIV, který má návštěvníkům především usnadnit rozhodování a následnou cestu do jedné z jeho HIV poraden v Ostravě, Opavě, Olomouci, ve Zlíně, Vsetíně a v Brně. Zájemci se zde mohou nechat bezplatně otestovat na HIV, syfilis a žloutenky B a C."

V případě HIV jde navíc o anonymní testování.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail