Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči nechávají dohořet kravín se senem na Osoblažsku, hořet může až dva dny

V Bohušově na Osoblažsku začal ve středu večer hořet kravín, ve kterém bylo uskladněno seno a sláma. Na místo se sjelo devět jednotek hasičů, povoláni byli i kolegové z Polska. Požár se obešel bez zranění, předběžnou škodu si majitel odhadl na 2,8 milionu korun. Hasiči nechávají požár kontrolovaně dohořet, to může trvat až dva dny. Příčina požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v Bohušově, místní části Karlov, informováno ve středu po 19. hodině.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Karlova vyjely dvě jednotky ze stanic Krnov a Bruntál, společně s nimi šest jednotek dobrovolných hasičů – Krnov, Jindřichov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Slezské Rudoltice a Osoblaha. Z polského Prudniku přijela na pomoc jednotka profesionálních hasičů (PSP)."

Objekt o půdorysu 100 x 10 metrů se nechává po dohodě s majitelem dohořet pod kontrolou hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Uvnitř kravína stále hoří uskladněné seno a sláma, připravené pro výrobu pelet. Dohořívat by mohlo podle předběžného odhadu hasičů až dva dny. Přeskočení ohně na jinou budovu nehrozí, kravín stojí osamoceně na poli."

Majitel odhadl škodu na objektu kravína na 2 miliony korun a na uskladněném seně a slámě zhruba na 800 tisíc.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do čtvrtečních ranních šesti hodin hlídali požářiště dobrovolní hasiči z Jindřichova a Osoblahy. Druhá jednotka zde zůstává i ve čtvrtek ráno."

Proč začalo hořet, se zatím neví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy