Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opět se nám bude lépe dýchat. MS kraj podepsal dobrovolnou dohodu s další průmyslovou firmou

Životní prostředí v MS kraji se postupně zlepšuje. Je to nejen díky kotlíkovým dotacím, ale také díky dobrovolným dohodám krajského úřadu s místními firmami. Ty se v nich zavazují udělat pro čistší vzduch něco víc, než nařizuje zákon.

Vedení MS kraje podepsalo už čtvrtou dobrovolnou dohodu, která se týká životního prostředí. Tentokrát s firmou AL INVEST Břidličná, která je ochotná pro čistší vzduch a přírodu udělat něco víc, než ze zákona musí.

David Bečvář, ředitel Al Investu: “My se snažíme o to, aby v rámci naší výroby a toho, co vyrábíme, jsme minimalizovali uhlíkovou stopu a proto děláme různá opatření a některé z nich dáváme tady do té dobrovolné dohody s krajem. Takže v zásadě jde o to, aby jsme pořád pracovali nějakým způsobem dopředu a zlepšovali životní prostředí.”

Jedním z nejdůležitějších opatření je výměna 60 naftových vysokozdvižných vozíků za elektrické, což podstatně přispěje ke snížení emisí CO2.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Dohody velmi vítáme, protože mají zásah jak na chod továren, nebo těch podniků, tak samozřejmě na ten životní cyklus. V tuto chvíli jsou podepsány 4 dohody. Mezi nimi například s OKK koksovny a před námi je podpis dobrovolné dohody s Třineckými železárnami.”

Al Invest Břidličná je jeden z největších zaměstnavatelů v okrese Bruntál. V současné době tam pracuje více jak 700 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy