Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár sila na Bruntálsku způsobil škodu za tři miliony korun

V neděli večer zasahovali hasiči u požáru sila s pilinami v krnovské části Krásné Loučky. Proč začalo hořet se zatím neví. Událost se obešla bez zranění a předběžná škoda byla odhadnuta na 3 miliony korun.

O požáru sedm metrů vysokého sila s pilinami byli hasiči informováni v neděli před 19. hodinou. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanic v Krnově a Bruntálu, spolu s nimi byl poplach vyhlášen i dobrovolným jednotkám z Krnova, Města Albrechtice a podnikovým hasičům firmy Krnovské opravny a strojírny Krnov."

Plameny zasáhly silo a přilehlou budovu o půdorysu přibližně 7×6 metrů.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Piliny museli hasiči z velké části vyskladnit spodním otvorem. U události byla využita i výšková technika, vzhledem k vysoké spotřebě dýchacích přístrojů byl na místě rovněž protiplynový automobil se zásobou vzduchu."

Požár se podařilo hasičům lokalizovat o půl jedenácté, zlikvidovat deset minut před půl dvanáctou. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Až do šesté hodiny ranní zůstala u zásahu na dohled místní dobrovolná jednotka z Krnova, poté objekt po provedení závěrečného průzkumu předala majiteli."

Proč začalo hořet zjišťují specialisté z řad hasičského záchranného sboru i policie, škoda byla na místě předběžně vyčíslena na 3 miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy