Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie preventivně kontrolovala chodce a cyklisty na problematickém úseku Hlavní třídy

V Ostravě-Porubě proběhla preventivně bezpečnostní akce zaměřená na cyklisty a chodce. A to na problematických úsecích, tedy tam, kde se křižují cyklostezky s chodníky. Jeden takový je u kruhového objezdu na Hlavní třídě .

Strážníci společně s Besipem opět kontrolovali chodce a cyklisty. Zaměřili se na to, zda správně využívají stezky k tomu určené a také na vybavení jízdních kol a koloběžek.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Hlavní problém je to, že zejména chodci vstupují do cyklostezek, respektive pohybují se po cyklostezkách a naopak cyklisté nevyužívají té cyklostezky, jezdí po chodnících a přitom se tyto dvě skupiny mohou vzájemným chováním ohrozit.”

Anketa: kontrolovaní cyklisté: “V pořádku všechno mám, celou výbavu. To, co má být.”
“Využívám cyklostezek podle zákona. Eventuálně večer světlo, Odrazky a podobně.”

Zatímco cyklisté tentokrát jezdili vzorně, o chodcích se to říct nedalo. Většina si zkracovala cestu právě po cyklostezce.

Pojďte tady za mnou na chvíli, na chvíli pojďte za mnou. Víte, proč jsem vás zastavil? Ano, jdete teď po cyklostezce, takže chci vás upozornit jako chodec, abyste používala chodník.

Petr Lakomý, úsek prevence, MP Ostrava: “Ve větší míře řešíme tady chodce, kteří jdou po cyklostezce, která je značena dopravní značkou. Upozorníme je, jaká jim hrozí pokuta. Je tam pokuta až do výše 2 tisíce korun. Kdyby došlo třeba k dopravní nehodě, srážce s cyklistou, tak tito chodci ponesou následky.”

Pokud by se cyklista zranil, museli by mu navíc uhradit i odškodné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy