Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné slavili Mezinárodní den jógy. V několikahodinovém programu se lektoři střídali

Jóga je v dnešní uspěchané době vyhledávaným zdrojem koncentrace, odpočinku a energie. Toto cvičení má dokonce svůj den v kalendáři a v Karviné si ho připomněli hromadným cvičením pod širým nebem.

Oslava Mezinárodního dne jógy se konala v areálu Lodiček a obsahovala několikahodinový program, ve kterém se střídali lektoři, každý měl připravený jiný druh jógy. Cvičila se například acroyoga, kundalini jóga nebo jóga, která spojuje všechny generace. Tento blok cvičení si pro přítomné připravila Jana Kovaříková.

Jana Kovaříková, lektorka jógy se zaměřením pro seniory: "Jóga je napůl myšlení, napůl cvičení a o tom, aby se člověk cítil hezky dobře. A tím, jakou jsem tady dala desetiminutovou sestavu, tak to je sestava, kterou cvičíme v domovech pro seniory, je to mix písniček a já jsem to přizpůsobila dnešní lekci."


Každý, kdo se tohoto maratonu jógy zúčastnil, na sobě poznal, čím vším ho toto cvičení obohacuje.

anketa, účastníci akce: "Určitě má člověk vnitřní klid větší než normálně co prožívá v životě ten stres, tady se přijde člověk uklidnit a zapomenout na starosti všechny vlastně." "Hlavně v tom si uvědomit sám sebe, soustředit se sám na sebe."

Začít cvičit jógu může kdokoliv a v jakémkoliv věku, stačí jen chuť začít.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy