Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tramvajová trať na ulici Opavská v Ostravě-Porubě projde modernizací. Bude zatravněná, tišší a rychlejší

Koleje a tramvajové zastávky na ulici Opavská v Ostravě-Porubě projdou modernizací. A to v úseku mezi křižovatkami s ul. 17. listopadu a ul. Martinovskou. Změna konstrukce z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy zajistí nižší hluk a vibrace.

V Porubě vznikne nejdelší úsek nejmodernější tramvajové tratě v Ostravě. Rekonstrukcí projde 1 626 metrů tratě, kterou Dopravní podnik Ostrava zatravní. Jedná se o obdobný koncept, který cestující znají už z ulice Výškovické

Daniel Morys, generální ředitel DPO: “Od 1. července do posledního dne v srpnu by měla být podle plánu realizovaná tato významná stavba, která přinese výraznou modernizaci. Tato trať bude tišší, rychlejší, zelenější, protože zde bude použita technologie pevné jízdní dráhy.”

Rekonstrukcí projdou i tři zastávky, a to Telekomunikační škola, Poruba vozovna a Rektorát VŠB-TUO.

Miroslav Svozil (ODS), náměstek primátora Ostravy: “Budou v jednotném stylu, budou bezbariérové, hlavně najdou tam veškeré informace o dopravě elektronické. Měly by být hlavně bezpečné, nemělo by tam na lidi moc pršet.”
Dušan Chovanec, generální ředitel, TSS GRADE a.s.: “Nejsložitější na této stavbě bude v podstatě všechno sladit technologicky tak, aby nám práce navazovaly na sebe, protože je to opravdu velmi krátký čas. Dva měsíce.”

Po celou dobu rekonstrukce, tedy po celé prázdniny budou místo tramvají jezdit náhradní autobusy. 

A to od zastávky Třebovická po Vřesinskou a zpět. Omezena bude i silniční doprava. Podrobnosti najdete na webu dopravního podniku.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail