Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na koupališti v Píšti se topil 60letý muž, vrtulník ho transportoval do nemocnice

Moravskoslezští záchranáři zasahovali u dalšího případu tonutí. Na koupališti v Píšti se topil 60letý muž. První pomoc mu poskytli plavčíci a následně byl letecky transportován do nemocnice. V kraji jde tento týden už o pátý zásah v souvislosti s tonutím.

Událost byla záchranářům ohlášena v neděli po 11. hodině dopoledne. Pro nedostupnost okolních pozemních posádek, které v té době právě zasahovaly u jiných událostí, byl na pomoc vyslán ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šedesátiletý muž byl po tonutí vytažen na břeh ještě před příletem záchranářů a první pomoc mu začali poskytovat přítomní plavčíci. U postiženého došlo k selhání dýchání a jeho stav byl život ohrožující. Zasahující lékař mu zajistil dýchací cesty, podal potřebné léky a posádka provedla další nutná opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byl pacient leteckou cestou transportován do zdravotnického zařízení a předán na urgentním příjmu ostravské fakultní nemocnice."

Zda šlo v tomto případě o nešťastnou náhodu, přecenění sil, zdravotní příhodu nebo jinou příčinu, zatím není jasné. Záchranáři přesto v souvislosti s narůstajícím počtem zásahů u tonoucích nadále varují před přeceňováním vlastních sil při plavání, stejně jako před rizikem nedostatečného dozoru nad malými dětmi v blízkosti vodních ploch a bazénů. Velkým nebezpečím je při koupání a plavání také ovlivnění alkoholem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy