Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má nové workoutové hřiště. Vzniklo v místě, kde v širokém okolí žádné sportoviště nebylo

V Porubě otevřeli nové workoutové hřiště. A to v prostoru mezi Porubskou a Dělnickou ulicí, kde široko daleko žádné hřiště nebylo. Ne jeho realizaci porubské radici přispěl i ostravský magistrát.

Ostrava-Poruba otevřela další workoutové hřiště. Vzniklo na travnaté ploše za budovou městské policie na Dělnické ulici, kde dlouhodobě chybělo místo ke smysluplnému sportovnímu vyžití.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Je to prvek, který má umožnit dětem a mládeži sportovní vyžití. Doufáme, že to přitáhne jejich pozornost."

Na workoutovém hřišti se dá dělat téměř vše. Dobré je zejména na posilování s vlastní vahou.

Ivan Božoň, WOclub: “Za mě nejlepší cviky jsou například průtahy na hrazdě, nebo třeba dipy, Takže jakékoliv cvičení s váhou je tady na to úplně super."
Matěj Tkáč, WOclub: “Je to efektivní cvičení, je to rozhodně v nějakých ohledech zdravější než posilování s těžkými váhy.” 

Důležité je dávat si pozor na správné provedení cviků. Začátečníkům pak hodně pomáhají expandery, které snižují váhu těla.

Anketa: návštěvníci hřiště: “Chodím tady každý den.  A jsem rád, že město Ostrava nám postavilo tento workout."
"Baví mě prostě skákat a jsem rád, že to tady prostě postavili."

Veškerá hřiště, která v Porubě jsou, nově najdete i v mapě hřišť, kterou si můžete stáhnout v klasické podobě a umístěna je také na Google mapách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy