Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední zdravotnická škola v Karviné slavila 70. výročí

Střední zdravotnická škola oslavila kulaté jubileum, 70. výročí. Vedení školy společně se svými studenty připravilo pro významné hosty, bývalé zaměstnance a absolventy bohatý program, při kterém nechyběla ani vzpomínková výstava fotografií.

70. výročí zdravotnického školství v okrese Karviná se uskutečnilo v areálu Střední zdravotnické školy, hlavní program si vzali na starost sami studentky a studenti školy, kteří pro významné hosty připravili ukázku svých dovedností a talentu, kterému se věnují mimo studium.


Libor Lenčo, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚ MSK: “Dovolím si říci, že zdravka vychovala obrovské kvantum úspěšných a kvalitních absolventů a to je poslání pro naše zdravotnictví a posláním této školy.”

První škola byla postavena v Orlové, v sedmdesátých letech se pak přestěhovala do Karviné. Obory se neustále vyvíjí, i jejího náročnost, a to podle potřeby v nemocnicích. V současné době se tady vyučují obory Praktická sestra, Ošetřovatel a Zdravotnické lyceum.

Wiesław Farana, ředitel SZŠ Karviná: "Pokud jde o absolventy, tak jsme měli velký převis v letošním roce, takže jsme nabrali do všech čtyř tříd, které jsme potřebovali naplnit."

Do své školy se přišla podívat i bývalá ředitelka Marcela Hluštíková. 

Marcela Hluštíková, bývalá ředitelka SZŠ Karviná: “ Prakticky těch 16 let jsem dělala šéfa školy. Vzpomínám na školu velmi ráda."

K výročí vydala škola almanach a také se tady symbolicky v areálu školy vysadil mladý platan.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy