Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči už projedou Polankou nad Odrou bez omezení, oprava průtahu obcí je hotová

Silnice mezi Starou Bělou a Klimkovicemi je po více než roční rekonstrukci hotová. Ocení to hlavně lidé z Polanky nad Odrou, kteří tak mají krásně opravený průtah obcí. Projekt byl rozdělen na tři etapy, ta třetí – poslední, byla dokončena 30. června. Celý projekt vyšel na více než 81 milionů korun, z 85 % jej pokryla dotace z EU.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Dnes končí všechna dopravní omezení, která v posledním roce potrápila obyvatele Polanky nad Odrou a jejího okolí. Děkujeme jim za trpělivost, na několik měsíců jim do života vstoupil stavební ruch, který přinášel jistý diskomfort a omezení. Řidiči nejen osobní, ale i autobusové dopravy museli využívat objízdné trasy, s omezeními se dokonce setkali i cyklisté. Ale máme hotovo. Věřím, že nově opravenou komunikaci všichni ocení."

Modernizace silnice II/478 zahrnovala i opravu navazujícího mostu. V následujících dnech budou cestáři pracovat na dokončovacích pracích.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Ještě je potřeba vyspárovat obruby, instalovat svislé značky, cesta ještě dostane protismykový povrch a následně nové vodorovné dopravní značení. Také je potřeba dokončit jemné terénní úpravy. To vše jsou už ale jen drobnosti, které plynulost dopravy ovlivní jen minimálně."

Rekonstrukce silnice byla realizována v rámci evropského Integrovaného regionálního operačního programu.

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MSK pro finance, investice a majetek: "Evropské zdroje nám významně pomáhají zafinancovat celou řadu projektů, a to nejen v dopravě. Na tuto konkrétní akci jsme z EU získali 85procentní krytí. Pět procent uznatelných nákladů nám uhradil stát, desetinu jsme zaplatili z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Náklady byly nakonec vyčísleny na 81,4 milionu korun, hlavním zhotovitelem stavby byla společnost STRABAG. Bylo to velmi náročné období, které stálo spoustu nervů a vyžadovalo pochopení, za což všem samozřejmě ještě jednou děkujeme. Odměnou nám je krásná moderní silnice, která nám teď bude sloužit řadu let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy