Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stádo kozlů vběhlo na dálnici a zaměstnalo hasiče i policii

Tři jednotky profesionálních hasičů a dálniční policisté naháněli v sobotu odpoledne na 360. kilometru dálnice D1 stádo kozlů. Ti utekli svému majiteli a dostali se na dálnici ve směru na Ostravu. Naštěstí nezpůsobili žádnou nehodu a nikomu se nic nestalo.

Po dálnici si to štráduje stádo koz. Takové oznámení přijali v sobotu před půl čtvrtou odpoledne policisté. Na jednu stranu kuriózní, na druhou velmi nebezpečná situace na 360. kilometru ve směru z Ostravy na Olomouc. Jak se později zjistilo, šlo přesněji o 8 kozlů, kteří uteklil svému majiteli. Na místo postupně vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz, kteří se specializují právě na odchyt zvěře, spolu s profesionálními kolegy ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Jih.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky ze stanice Ostrava-Přívoz na místo, byli kozli „doprovozeni“ přítomnou jednotkou dálniční policie ke krajnici dálnice. Jednotka společně s další profesionální jednotkou za stanice Ostrava-Fifejdy udržovala kozly u krajnice. Současně byl na místo události povolán technický automobil „Sršeň“, určený a vybavený právě pro odchyt zvěře. Hasiči z něj použili „naháněcí“ desky, a s jejich pomocí doprovodili stádo nervózních kozlů ke svodidlům, která následně přeskočili jak kozli, tak hasiči. Všichni společně poté pokračovali po louce až k místní čističce odpadních vod, kde už společně vyčkávali na příjezd nákladní dodávky ze stanice Ostrava-Jih."

V mezičase se Policii ČR podařilo úspěšně dohledat majitele zvířat, který si pro své zatoulané kozly neprodleně přijel.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči mu ještě pomohli celé stádo nahnat do nákladového prostoru jeho soukromého vozidla a majitel si následně své kozly odvezl. Celá akce zabrala hasičům a kolegům z PČR něco málo přes hodinu a půl."

Celá událost se obešla bez zranění jak zasahujících, tak i kozlů. Provoz na dálnici nebyl nijak výrazně ovlivněn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy