Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná získala Elektrooskara za třídění elektroodpadu v rámci soutěže O keramickou popelnici

I letos se rozdávaly ceny za nejlepší třídění odpadu. a to v soutěži o Keramickou popelnici. Například Karviná získala v rámci sběru vysloužilých elektrospotřebičů ocenění „SKOKAN ROKU“.

Obce a města, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad, získávají každoročně prestižní ocenění v soutěži O keramickou popelnici. Slavnostní vyhlášení nejlepších se letos konalo ve Studénce.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Toho odpadu máme v dnešní době celou řadu a je potřeba recyklovat. V dnešní době máme systémy, které z recyklovaného odpadu dokáží vytvořit něco nového."

Karviná se může pochlubit další cenou ve třídění odpadu. Potřetí v řadě získala v rámci sběru vysloužilých elektrospotřebičů v kategorii „Město nad 30 000 obyvatel“ ocenění „SKOKAN ROKU“. Cenu převzali zástupci Odboru komunálních služeb na slavnostním vyhlášení.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "V roce 2021 se podařilo Karviňákům nasbírat těchto elektrospotřebičů 96 tun, což byl nárust o 15 procent."

Finanční odměna ve výši dvacet tisíc korun, kterou město získalo, bude použita na nákup sad tašek určených ke třídění odpadů a na biokošíky, které jsou velmi oblíbené a budou občanům rozdány zdarma. Poděkování míří občanům, kteří elektroodpad třídí i pracovníkům technických služeb, které ho následně třídí do přistavených wintejnerů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy