Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kroužek krojovaných horníků Gabriela oslavil 120. výročí

Krojovaní horníci patří neodmyslitelně k našemu regionu a jsou zárukou udržování hornických tradic. Letos si všichni společně připomněli 120. výročí založení jednoho z nich - Kroužku krojovaných horníků Gabriela.

Před budovou PZKO v Karviné-Fryštátě se sešli krojovaní horníci, aby tady společně oslavili 120. výročí založení jednoho z nejstarších kroužků krojovaných horníků, a to Gabriely. Slavnost byla zahájena krátkým průvodem, který zpestřily i mažoretky.

Vladislav Pietrasz, předseda KKH Gabriela: "Pořád ty kroužky drží pohromadě. Tu družbu a tradici udržujeme pro ty další generace."

Není to snadné, členové kroužků stárnou a mladých moc nepřibývá. Což je velká škoda, říká jeden z nejstarších členů KKH Gabriela Vladislav Kalisz. Letos oslaví 84. narozeniny. Pracoval jako horník na Míru. Uniformu krojovaných horníků obléká skoro 70 let.

Vladislav Kalisz, člen KKH Gabriela: "Taťka jak mě posadil do uniformy, to mi bylo 15 roků, od té doby jsme členem. Zaplaťpánbůh, že mi zdraví slouží, že jsem se nepřeháněl nějak no, rekordy jsem taky dělal, ale s mírou."

V současné době má KKH 185 členů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy