Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj se představí na festivalu Colours of Ostrava i v diskuzích na Meltingpotu

Návštěvníci festivalu Colours of Ostrava budou moci navštívit krajský stan, u kterého nebudou chybět tolik vyhledávaná lehátka k odpočinku. Připravená bude i výtvarná dílna, vědomostní kvíz, výstava o proměně pohornické krajiny a oblíbené festivalové dárky jako sluneční brýle, klobouky a květinové čelenky. Kraj představí během festivalu některé své projekty také v rámci Meltingpotu.

Oblíbený festival Colours of Ostrava se koná za podpory Moravskoslezského kraje, který tam nebude chybět.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Festival Colours of Ostrava je jednou z nejprestižnějších akcí, které do našeho regionu lákají stovky, ne-li tisícovky lidí nejen z republiky, ale i ze zahraničí. Lidé, kteří sem na ty čtyři intenzivní dny přijedou, mají možnost alespoň trošku poznat, že náš kraj už dávno není nudným šedivým koutkem země. Naopak, máme co nabídnout a věříme, že se k nám festivaloví návštěvníci budou vracet i mimo festivalové dny. To je důvod, proč Moravskoslezský kraj tento skvělý festival každoročně významně podporuje. Náš stan lidé v Dolních Vítkovicích najdou hned vedle hlavní stage. Budou si moci odpočinout v našich lehátkách, pobavit se, vyrobit si pohlednici nebo šperk, ale také se něco dozvědět. Našimi partnery letos na Coloursech jsou Galerie výtvarného umění v Ostravě a program POHO2030. Takže bude v našem stanu připravený bar vyrobený z důlního vozíku, ve kterém lidé ochutnají uhelný popcorn nebo si odnesou černé uhelné lízátko. Také si tam budou moci prohlédnout výstavu o proměně pohornické krajiny Karvinska."
Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Galerie si připravila tvořivé dílny pro dospělé i děti. Zájemci si budou moci vyrobit stylovou pohlednici s využitím přírodních barviv, které si na místě umíchají ze zeleniny nebo koření. Nebo si budou moci vyrobit přírodní šperk z dřevěných korálků."

Nedílnou součástí festivalu Colours of Ostrava je diskuzní fórum Meltingpot. První festivalový den bude v rámci diskuze Forbes patřit tématu OSTRA(BAR)VA BUDOUCNOSTI. Diskutovat zde budou klíčové osobnosti z Ostravy a Moravskoslezského kraje. Vše začne v 16:15 na Gamechangers stage.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Diskuze na Meltingpotu mám rád. Ať už jako přímý účastník nebo jako divák. Dramaturgie pokaždé volí skutečně zajímavá témata, jsem přesvědčený, že by si každý z tisíců festivalových návštěvníků našel něco, co by ho zaujalo a ve výsledku i obohatilo. Letos bude velkým lákadlem například setkání s autorem famózní knihy Dalajlámova kočka Davidem Michiem, ledovým mužem Wim Hofem nebo třeba válečným reportérem Jakubem Szántó. Diskutovat budou také nejrůznější vědci, sportovci, umělci nebo třeba ekonomové. Moc mě těší, že v programu dostala prostor i témata, která jsou zásadní pro náš kraj."

Hejtman zahájí diskuzní odpoledne společně s primátorem Ostravy Tomášem Macurou. Jejich půlhodina bude patřit proměně kraje a krajského města, které už dávno není „černé“, stává se pestrým, atraktivním a inovativním místem.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Ve druhém bloku se od 16:40 debata zacílí na konkrétní projekty, které proměnu Ostravy posílí. O přípravách výstavby Černé kostky – centra digitalizace, vědy a inovací nebo třeba Koncertního sálu Ostrava budou hovořit architekt Ondřej Chybík, náměstkyně primátora Ostravy Zuzana Bajgarová, klavírista Ivo Kahánek a vedoucí projektového týmu Černé kostky Karin Veselá."

Další blok středečního Meltingpotu na Gamechangers stage začne 17:10. S největší pravděpodobností se řeč stočí k možnostem, které region a krajské město nabízejí.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "O rozvojových projektech, například takzvaném Velkém Mošnově, a ostatních brownfieldech, ale také o dalších příležitostech a možnostech zatraktivnit region, spolu budou diskutovat náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslav Kania, Veronika Janečková z Czech Tourismu, jednatel Moravian-Silesian Tourismu Petr Koudela a předseda představenstva krajské společnosti Moravskoslezské Investice a Development Václav Palička."
Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Středeční Meltingpot nebude jen o krajském městě, dynamicky se samozřejmě mění celý náš region. Možná nejzřetelnější změny nastanou na Karvinsku v území, které bude po ukončení těžby potřebovat novou náplň, novou energii. Touto proměnou se samozřejmě zabýváme už několik let, máme vypracovanou koncepční vizi, program POHO2030, který se možnostmi v pohornické krajině zabývá. K proměně brownfieldu v atraktivní místo, do kterého se vrátili lidé, má rozhodně co říci Jan Světlík, který stojí za úžasnou proměnou Dolních Vítkovic."

Dalšími hosty bloku, který začne v 17:35, budou kromě Jana Světlíka také rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja a vedoucí projektu POHO2030 Petr Birklen.

  • MELTINPOT 13. 7. 2022 Forbes – OSTRA(BAR)VA BUDOUCNOSTI
    Gamechangers stage (v budově Brickhouse), 16:15 – 20:00
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy