Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj získal ocenění za Portál pacienta

Moravskoslezský kraj získal ocenění za digitalizaci ve zdravotnictví. Hodnotící komisi nadchl krajský Portál pacienta. Krajská zdravotnická zařízení si jeho prostřednictvím vyměňují informace, pacienti si přes něj mohou objednat termín u lékaře nebo mohou nahlédnout do své zdravotnické dokumentace.

Moravskoslezský kraj získal ocenění na odborné konferenci INMED – Digitalizace českého zdravotnictví, která se konala na konci června v Praze. Portál pacienta je komunikační nástroj pro pacienty i poskytovatele zdravotních služeb.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Digitalizace významně zvýšila kvalitu zdravotnické péče v Moravskoslezském kraji. Díky našemu portálu si mohou nemocnice zřizované krajem a zdravotnická záchranná služba bezpečně vyměňovat informace, umí se propojit i s ostatními poskytovateli zdravotních služeb. Informační systémy jednotlivých zdravotnických zařízení spolu komunikují, jejich vzájemná interakce výrazně urychluje a zefektivňuje péči."

Portál pacienta, který získal ocenění za nejlepší projekt v oblasti eHealth, slouží také veřejnosti.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pacienti si mohou prostřednictvím portálu rezervovat termín ve zdravotnickém zařízení. Jedinečnou funkcí portálu je pak vzdálený přístup pacientů k vlastním zdravotním záznamům, ten ovšem mají pouze registrovaní a ověření pacienti. Digitalizace jakéhokoliv systému je velmi náročný proces po stránce administrativní, technické ale i bezpečnostní. Jsem rád, že se nám podařilo tento proces zdárně dokončit tak, aby sloužil zdravotníkům i těm, o které pečují."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy