Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Fulneku své rodačce Petře Kvitové otevřeli síň slávy, trofeje jsou pečlivě chráněny

Nové turistické lákadlo mají ve Fulneku. Přímo v centru města byla otevřena Síň slávy Petry Kvitové, která připomíná dosavadní úspěchy její kariéry. K vidění jsou nejen oba wimbledonské talíře, ale spousta dalších trofejí.

Síň slávy Petry Kvitové byla zřízena v Knurrově paláci v sousedství fulneckého náměstí. Návštěvníci si tam mohou prohlédnout skutečně velmi cenné trofeje, které musí mít patřičnou ochranu.

Petra Kvitová, tenistka: “Já bych chtěla lidi samozřejmě pozvat ne jenom asi na trofeje, které všichni víme, že jsem získala, ale je tady třeba i taková drobnost, jako jsou takové fedcupové náušnice, které když jsme vyhrávali Fed Cupy úplně na začátku, tak jsme jako tým holek měly stejně fedcupové náušnice v trikoloře se lvíčkem. je to třeba taková blbůstka, možná pro lidi i pro mě, ale je to nějaký symbol Česka a vlastně toho Fed Cupu a všech těch úspěchů, které jsme jako tým získali.”

Vedení Fulneku nezastírá, že světově úspěšná Petra Kvitová by mohla přilákat turisty z tuzemska i zahraničí. Současně ale chce působit na mladou generaci.

Petr Ertelt, starosta Fulneku: “Chtěli jsme Petru představit jako obrovského dříče a obětavce vůči tomu okolí protože opravdu skončila ve škole, sedla na kolo a jela přes celé město na ty kurty a tam trénovala.”

Při otevření své síně slávy Petra Kvitová připomněla, že nemyslí jen na tenis.

Petra Kvitová, tenistka: “Ráda bych samozřejmě založila rodinu. To je jasné. Už mám na to i věk. Takže jestli jednou nebudu hrát, tak bych ráda byla maminkou.”

Síň slávy Petry Kvitové je ve Fulneku otevřena každý den s výjimkou pondělí a vystavené exponáty se budou průběžně obměňovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy