Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havlíčkovo nábřeží v centru Ostravy o víkendech patří Trhům, co se hledají a jiným akcím

Havlíčkovo nábřeží v centru Ostravy už není opuštěné jako dřív. Přesunula se sem řada akcí, díky kterým každý víkend ožívá lidmi. Ať už jsou to farmářské trhy, nebo Swingové léto.

Pěší zóna na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy bude každý víkend až do září patřit různým akcím a Trhům, co se hledají. Lidé si na nich budou moci nakoupit vše, co potřebují a navíc z ověřených zdrojů s důrazem na kvalitu, čerstvost a lokálnost.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme tady krásnou tradici, protože s tou roční pauzou, kdy se tento prostor rekonstruoval, vlastně teď se to otevírá a je to podruhé, co se uzavírá nábřeží. To, co je na tom nejkomplikovanější, je dopravní situace, kdy tady musíte udělat objízdnou trasu. Dneska navíc objízdnou trasu objízdné trasy, takže jsme rádi, že se to všechno povedlo zrealizovat.”
Jan Jůzl, spolumajitel Docku: “Pokud tady neprojíždějí auta, tak se lidé mohou volně pohybovat, je tady bezpečno a to nábřeží konečně dává smysl. Každé větší město má zabydlené nábřeží.”

Trhy se budou měnit, takže na Havlíčkově nábřeží pokaždé objevíte něco nového.

Michaela Halfarová, organizátorka trhů: “Máme tady ty nejkvalitnější producenty, kteří jsou v našem kraji i blízkém okolí a není to jen o producentech. Je to i o výrobě, takže si tady můžete vyrobit i květinu, nebo zakoupit lokálně vypěstované kvítí a jediná výjimka, která tady je, tak je exotické ovoce z Ugandy. Tam zase my víme ten původ, protože to pochází od malých farmářů.”
Anketa: návštěvníci trhů: “Bagetu a krevety a dobrý. Je to super.”
“Jdeme cestou na fesťák, takže jsme tady viděli trhy, takže jsme tady úplně náhodou a jsme z Krkonoš. Dobrý, fajn výběr, různorodost. U nás trhy jsou taky, ale třeba stánek s houbami tam není.”

Organizátoři Trhů, co se hledají se inspirovali pražskou Náplavkou, kde se stále něco děje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy