Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

AZ Havířov pořádá turnaj Hokej na dvorcích. Určen je dětem 3. až 5. tříd

Hokej na dvorcích. Tak zní název turnaje v pouličním hokeji, který vůbec poprvé uspořádal hokejový klub AZ Havířov pro děti 3. až 5. tříd. Hraje se venku na dvorcích, kde kdysi začínali s hokejem jejich tátové.

Dvorky v Havířově ožívají pouličním hokejem. A to díky Klubu AZ Havířov, který chce akcí Hokej na dvorcích nejen popularizovat hokej ve městě, ale hlavně aktivovat děti ke sportu během prázdnin.

Vendula Foldyna Holendová, PR manažerka, AZ Havířov: “Budeme hrát 4 hrací dny. Pokaždé hrajeme na jiném místě ve městě. Vždycky je to ale nějaký dvorek. To poslední místo je náměstí Republiky tady v Havířově. Děti vždycky na místo přijdou, rozdělí se do týmu, rozlosují se a následně hrají systémem 3+1, nebo 4+1 podle toho, kolik dětí aktuálně na místě je. Hraje se systémem každý s každým.”

Děti hrají s hokejkou, kterou jim zapůjčí na místě a tenisovým míčkem. Brankář má místo lapačky kšiltovku a místo klasických betonů betony z molitanu.

Anketa: účastníci turnaje: “AZ je dobrej a líbí se mi. My vždycky na dvorku hrajeme s kámošema a s mojim bráchou.”

“Přihlásil jsem se, protože mě hokej baví. My to vždycky s kámošema hrajeme. Už dva roky hraju florbal závodně, protože to je dobrý sport.”

“Já si někdy zahraju. Nehraju hokej, ale baví mě to.”

“Baví mě to hodně Já už hraju hokej 7 let. Od 2 roků a baví mě to. Je to dobrý sport.”

“Přihlásila jsem e, protože mě hokej baví a hraju to s kamarádama.”

Petr Malíř, prezident, AZ Havířov: “Je to 1. ročník. Vykopli jsme s naší novou érou havířovského hokeje, takže chceme vyzkoušet, co to s dětmi udělá a pak bysme rádi navázali na to, že to bude každý rok pravidelně.”

Finálové utkání proběhne na náměstí Republiky, kde budou hrát vítězové dětských kategorií proti výběru hráčů Havířova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy