Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva popálení po výbuchu v rodinném domě v Dolním Benešově

Rodinným domem v Dolním Benešově na Opavsku otřásla v pondělí odpoledne exploze. Dva lidé následně skončili s popáleninami v nemocnici. Přesné příčiny exploze zatím nejsou jasné, pravděpodobně šlo o unikající plyn. Spekuluje se o možné nedbalosti nebo nešťastné náhodě.

Exploze se ozvala krátce po 16:00 hodině. Následně ve sklepě začalo hořet. Na místo bylo vysláno pět hasičských jednotek.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla na tísňovou linku ohlášena 11 minut po čtvrté hodině, na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic v Hlučíně a Opavě a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Dolního Benešova a Kravař. Hasiči po příjezdu zlikvidovali jedním vodním proudem požár v suterénu, o dva popálené lidi se postarali zdravotníci."

Na místo vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a vzletěl vrtulník.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šestačtyřicetiletý muž utrpěl popáleniny v oblasti krku, hrudníku, břicha a horních končetin, jeho poranění bylo vážné. Dvaasedmdesátiletou ženu týmy ZZS ošetřily s popáleninami hlavy, horní končetiny a zad. Její zasažení bylo menšího rozsahu. Po podání léků tlumících bolest, ošetření popálených ploch a dalších opatřeních, byli oba pacienti transportováni do ostravského popáleninového centra."

Co přesně se ve sklepě domu stalo, zatím není jasné. Pravděpodobně tam ale unikal plyn. Důležité budou pro policii výpovědi obou popálených.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Přesné příčiny exploze zjišťují policisté ve spolupráci s hasiči. V současné době můžeme vyloučit úmyslné zavinění. Zda se jednalo o technickou závadu, nedbalost nebo nešťastnou náhodu, bychom měli vědět v následujících dnech."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Pro případnou stabilizaci objektu byla na místo vyslána jednotka HZS MSK z krajské centrální stanice v Ostravě s dvojicí technických kontejnerů. Jejich zásahu však nakonec nebylo třeba, přivolaný statik dům prohlédl a uznal ho stabilním."

Požár způsobil škodu za 70 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "26. července až do pozdních večerních hodin proběhlo ohledání místa zahoření za přítomnosti policistů, hasičů a specialisty plynárenské společnosti. Předpokládaná technická závada na plynovém kotli nebyla potvrzena. Nadále se budou policisté z obvodního oddělení Hlučín ve spolupráci s hasiči zabývat příčinou vzniku požáru. Jakmile to okolnosti dovolí, budou zúčastněné osoby z rodinného domu vyslechnuty a poté bude rozhodnuto o dalším postupu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy