Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

České dráhy obnoví provoz vlaků mezi Českým Těšínem a Cieszynem

Od pondělí 1. srpna bude obnoven provoz osobních vlaků linky S7 ODIS až do polského Těšína. Jde o linku, která je vypravována z Frýdku-Místku.

Spoje mezi Českým Těšínem a polským Těšínem budou jezdit znovu v základním dvouhodinovém intervalu a jsou i nadále součástí linky S7 ODIS z Frýdku-Místu do Českého Těšína.

Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah: "Za den tak obslouží úsek mezi Českem a Polskem 9 vlaků v každém směru. Ve vlacích platí tarif TR 10 Českých drah i integrovaného tarifního systému ODIS. Ve vlacích je možná také přeprava cestujících na invalidním vozíku a jízdních kol."

Přímé vlakové spojení do Polska na této trase se vrací po rok a půl trvající odmlce, kterou má mít na svědomí pandemie koronaviru. Výhodou pro cestující bude, že se do polského Těšína dostanou i na jízdné tarifu ODIS. Železniční stanice Cieszyn je zařazena do tarifní zóny č. 45, která zahrnuje dále Český Těšín, Ropici a Chotěbuz. Na ODISku lze zakoupit rovněž jízdenku na jednotlivé jízdné do nebo z polského Těšína jako do/z kterékoliv jiné železniční stanice nebo zastávky v rámci ODIS, a to v kterékoliv osobní pokladně nebo u průvodčího ve vlaku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy