Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž spadl ze schodů jeřábu v Třineckých železárnách

Záchranáři zasahovali a dalšího vážného pracovního úrazu. V neděli odpoledne spadl zaměstnanec Třineckých železáren ze schodů jeřábu. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

Informaci o zranění muže po pádu z výšky asi 3 metrů z jeřábu v Třineckých železárnách převzali operátoři tísňové linky krátce před 16. hodinou. Na místo byla vyslána zdravotnická výjezdová skupina ze stanoviště v Třinci a současně vzlétl vrtulník LZS Ostrava.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři na místě ošetřovali muže ve věku osmatřiceti let, který spadl ze schodů jeřábu v Třineckých železárnách. Po pádu udával silnou bolest v oblasti bederní páteře a brnění dolních končetin. V rámci přednemocniční první pomoci zraněnému byly podány léky proti bolesti, byl imobilizován pomocí krčního límce a vakuové matrace a uložen do transportních pevných nosítek."

Po připojení na lano byl za pomoci hasičů Třineckých železáren jeřábem transportován z prvního patra industriální budovy a zdravotnickou posádkou za doprovodu lékaře LZS převezen sanitním vozem k vrtulníku. S podezřením na poranění páteře byl následně šetrně letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na oddělení Urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy