Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič jel mimo obec 158 km/h, policisté ho chytili v rámci dopravně bezpečnostní akce

Minulý týden se v pondělí a v pátek moravskoslezští policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní spolupráce s ROADPOL. Akce byla zaměřena zejména na dodržování dovolené rychlosti. Rekordmanem byl řidič, kterému naměřili 158 km/h mimo obec.

Policisté se v rámci dopravní akce zaměřili na rychlost a také dodržování všech pravidel v silničním provozu. Celkem zastavili 1 097 aut. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Policisté zjistili 473 dopravních přestupků, z toho bylo 276 v souvislosti s porušením dovolené rychlosti. Pomyslným rekordmanem byl řidič osobního automobilu, kterému dopravní policisté naměřili na silnici I/57 mezi obcemi Lesní Albrechtice a Kajlovec rychlost 158 km/h v místě, kde je povolená rychlost 90 km/h. U správního orgánu nyní řidiči hrozí nejen pokuta, ale také trest spočívající v zákazu činnosti na šest měsíců až jeden rok."

Dalším nejčastějším prohřeškem řidičů bylo držení telefonu za jízdy, a to v 59 případech.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Nevyhovující technický stav odhalili policisté u 20 vozidel, 26 řidičů pak vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez platné dálniční známky a dalších 10 osob nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Ve dvou případech usedli řidiči za volant po požití alkoholu a v jednom případě po užití jiných návykových látek."

Policisté za 441 přestupků uložili blokové pokuty příkazem na místě ve výši přesahující 270 tisíc korun, zbylých 32 přestupkových jednání pak oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy