Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné dbají na kvalitu mostků, údržba probíhá pravidelně, některé se rekonstruují celé

Odbor majetkový Magistrátu města Karviné se systematicky věnuje opravě propustků a mostků na celém území města. Každoročně probíhají pravidelné kontroly jejich stavu a tam, kde je to nutné, realizují se potřebné opravy.

S pravidelnými kontrolami mostků v majetku města začal karvinský majetkový odbor před deseti lety a vynakládá nemalé finanční částky na jejich kvalitu.

Jana Salamonová, odbor majetkový MMK: "Je nutné provádět pravidelné prohlídky a na základě nich rozhodujeme, zda se bude dělat jen nějaká menší oprava nebo most vyžaduje úplnou rekonstrukci."

K úplné rekonstrukci mostu došlo letos například v Karviné-Loukách, u pily. Celý betonový most, který byl již ve špatném stavu, byl odstraněn. Hotové jsou i výkopové práce a záporové pažení pro výkop.

Richard Kajzar, investiční referent MMK: "Šířka bude 4,25 metrů, únosnost bude vyšší než měl původní most. Předpokládáme, že do konce roku bude most hotový, pokud nenastanou nějaké komplikace."

V letošním roce se již stihl opravit například malý mostek na ulici Polní, který už nevyhovoval svou nosností a dokončuje se i most v Lipinách.

Most v Lipinách je už průjezdný, nicméně čeká ještě na dokončení, bude se dodělávat zábradlí.

V nedávné době byly například opraveny mosty na Lodičkách, nový je most na Olšinách.

Nahlásit chybu


K tématu
POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail