Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu po letech opravují podchody Dřevoprodej a Tylova. Budou bezbariérové a bezpečnější

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů. Sedm z nich v minulých letech prošlo rekonstrukcemi a momentálně se opravují další dva. Frekventovaný podchod pod Místeckou ulicí a podchod u zastávky Tylova.

Frekventovaný podchod pod Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej prochází kompletní rekonstrukcí. Tmavé místo, kde často řádili sprejeři a kam neustále zatékalo, se změní v bezpečný prostor.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Dojde tam k významnému skutečně prosvětlení celého prostoru a zároveň některé výstupy budou uzavřené. Vzniknou samozřejmě bezbariérové přístupy v rámci tohoto území."

Miroslav Neubauer, zástupce vedoucího stavby: “Děláme přípravu pro finální práce na podchodu, dokončujeme všechny zpevněné plochy a vzhledem k termínu, myslím si, že to zvládneme bez problémů.”

Dobrou zprávou je, že celá stavba by mohla skončit dříve než v plánovaném termínu. Tedy místo ledna příštího roku už letos na konci listopadu.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Stavba vychází na zhruba 70 milionů korun a možná by bylo hezké ještě zmínit, že v tom podchodě v průběhu příštího roku ještě vznikne malba, která ji oživí."

Rekonstrukcí momentálně prochází i podchod u zastávky Tylova v Zábřehu. Také ten bude prosvětlený, vymalovaný, bezbariérový a navíc bude mít nově i výtah.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: Stavba navazuje na stavbu DPO, který modernizuje trať, takže jsme se snažili celou tu stavbu zkoordinovat , aby ty uzavírky byly co nejmenší. " 

Stavba vyjde na necelých 35 milionů bez DPH a dokončena by měla být na konci října.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail