Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DPS Korýtko v Zábřehu se mění na moderní zařízení. Prochází celkovou rekonstrukcí

Domov pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu prochází celkovou rekonstrukcí. Ta ho změní téměř k nepoznání a posune ho do 21.století. Z komplexu, který vznikl v 80. letech minulého století se tak stane moderní areál.


V Domově pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu momentálně probíhají demoliční práce. Vše staré a nepotřebné musí pryč. Poté začne jeho kompletní rekonstrukce. 

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Bavíme se o veškerých vnitřních rozvodech, novém gastro provozu, jídelně, kuchyni. Bavíme se o nové prádelně, dojde k přestavění samotných bytových jednotek. Takže vniknou buňky pro jednoho nebo dva lidi s tím, že vždycky na dvě buňky bude vybudované i nové sociální zařízení."

Celková rekonstrukce zahrnuje i nástavbu budovy A, kde vznikne nová terasa. V budovách B a C pak budou terasy v každém podlaží.


Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: "Domov Korýtko je jeden z našich největších domovů pro seniory, který byl postaven v roce 1985. Ta kapacita je asi 267 lůžek. Po rekonstrukci by to mělo být 254." 

Celý komplex bude po rekonstrukci energeticky úspornější. Všechny budovy totiž získají nová okna a budou také zatepleny.


Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Vzhledem k rozsahu rekonstrukce nebylo možné, aby klienti v domově setrvali, takže došlo k přestěhování všech uživatelů . Tady musím říct, že se povedlo všechny uživatele přestěhovat do městských zařízení zejména do budovy v Ostravě-Muglinově po bývalém Čtyřlístku."

Do zrekonstruovaného Domova Korýtko by se všichni senioři měli vrátit počátkem roku 2024. Revitalizací by poté měla projít i zahrada. 

           

 
Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail