Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezplatný turistický autobus TuBus si u návštěvníků Beskyd získává stále větší oblibu

Druhou letní sezonu mohou turisté v Beskydech využívat krajem placený turistický autobus zvaný TuBus. V současné době se projekt vyhodnocuje a bude se rozhodovat, zda se rozšíří. Hory totiž stále více zaplavují turisté v automobilech.

Impulsem pro vznik turistického autobusu byl covid. Lidé v době pandemie utíkali do hor a úzké cesty náporu vozidel nestačily.

Pavlína Stankayová (KDU-ČSL), starostka Ostravice: “Měla to být reakce na to, že v obci je nedostatek parkovacích míst, takže cílem bylo, aby lidé nechávali auta v centru obce na těch velkých odstavných parkovištích.”
Anketa: “No určitě je to skvělý nápad. O tom autobusu jsme vůbec nevěděli a určitě bych to doporučil lidem, že by nemuseli autem a ušetřili by peníze za dopravu, za parkovné.”
Eva Tořová (ČSSD a nezávislí kandidáti), starostka Starých Hamrů: “Začalo se to řešit v době pandemie, kdy skutečně ta návštěvnost tady byla enormní a právě nejhorší bylo to, že ta auta parkovala všude. Vadila lesákům při vjezdu do lesa s technikou, vadilo to i autobusům.”
Rostislav Mikulenka, řidič TuBusu: “Cestující vlastně cestují za poznáním tady těch hor. Říkali, že to obcházejí tady dokola a jsou tady třeba už druhý den, pokaždé na jiném místě.”

Provoz TuBusu se teď bude vyhodnocovat a je možné, že by jezdil častěji a do více míst.

Vít Březina, předseda spolku Beskydhost: “Ta idea je taková, že by ten TuBus mohl o prázdninách jezdit každý den, že by se ty trasy rozšířily, abychom lidi dostali na místa, která třeba nejsou tak známá, kde ti turisté nevadí, kde jsou značené turistické trasy, aby se nepřetěžovaly ta hlavní místa, což je třeba Lysá hora na Gruň.”
Nahlásit chybu


K tématu
KOLOFIX, a.s., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail