Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín otevřel nový dopravní terminál

Obyvatelé Českého Těšína i návštěvníci města se dočkali nového moderního dopravního terminálu včetně velkého parkoviště. Cestující mají k dispozici uzavřenou čekárnu s dopravním infocentrem a nově jsou zde nainstalovány i cykloboxy.

V Českém Těšíně už funguje nový dopravní terminál. Slavnostně ho za účasti významných hostů otevřeli zástupci vedení radnice.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Město Český Těšín je důležitým komunikačním spojovacím článkem, kousek za mnou je nádraží a lidé, kteří využívají hromadnou dopravu, i příměstskou dopravu i řidiči, každý z těchto lidí si zaslouží důstojný prostor a jak zázemí dopravního terminálu, tak zastávky jsou svědectvím, že se to splnilo."

Celý dopravní terminál včetně velkokapacitního parkoviště zabírá více než 17 tisíc metrů čtverečních. Nově mají lidé k dispozici krytou, uzavíratelnou a klimatizovanou čekárnu s dopravní infocentrem a toaletami, nechybí lavičky a velké informační digitální tabule.

Aleš Stejskal, koordinátor ODIS s.r.o.: "Přímo na autobusovém stanovišti celkem sedm stanovišť pro příměstské linky do nejbližších obcí a měst a na spojovací komunikaci se nachází ještě pár zastávek, kde staví autobusy MHD."

Součástí dopravního terminálu jsou ii cykloboxy. Prostor bývalého autobusového nádraží bude prozatím upraven, o jeho budoucím využití se bude rozhodovat později.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy