Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FNO slaví 110 let. První budova byla slavnostně otevřena v roce 1912 v Zábřehu

Na počátku dnešní Fakultní nemocnice Ostrava byla malá epidemická nemocnice v Zábřehu, kterou společně vybudovaly obce Vítkovice a Zábřeh nad Odrou. Slavnostně byla otevřena v srpnu roku 1912. Tedy před 110 lety. Toto výročí si FNO připomíná zajímavou výstavou.

Zatímco epidemická nemocnice v Zábřehu ve svých počátcích disponovala pouze 59 lůžky pro nakažlivě nemocné. Ostravská fakultní nemocnice má dnes 45 špičkově vybavených klinik, oddělení a center. To vše a mnohem více se dozvíte na výstavě před Avionem.

Hana Maiwaelderová, vedoucí oddělení marketingu, FNO: “Je to 6 panelů, na kterých mohou vidět 4 témata. Historie, osobnosti, kontrasty a příběhy, kdy jsme se snažili jim nepodat vyčerpávající informace. Jenom je tak navnadit na tu danou věc, aby se potom více dočetli na našich stránkách www.slavimespolu.cz.
obyvatelka Ostravy: “Vůbec bych nevěřila, že fakultka, nebo vlastně nemocnice má 110 let a že začínali jednou místností. Potom byly tři. Je to neuvěřitelné.”

Výstava bude před ostravským shopping parkem k vidění do 9. září. Poté se všechny panely přesunou před Lékařskou fakultu Ostravské univerzity.

Konkrétně na akci Slavíme spolu.

Hanka Hanke, mluvčí Lékařské fakulty OU: “Protože máme společnou historii, protože ty základy se psaly zde. V místech, kde se dnes nachází Lékařská fakulta v Ostravě, tak jsme se rozhodli, že těch 110 let oslavíme společně.”

Oslavy proběhnou 10. září a těšit se můžete mimo jiné na Michala Hrůzu, spoustu atrakcí a přehlídku historických sanitních vozů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy