Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skončila 1. etapa revitalizace vnitrobloku mezi Hlavní třídou a náměstím J. Nerudy v Ostravě-Porubě

Poruba postupně komplexně mění vnitrobloky. Mnohé z nich jsou v původním stavu a neodpovídají tak požadavkům dnešní doby. Aktuálně skončila první etapa revitalizace vnitrobloku mezi Hlavní třídou a náměstím Jana Nerudy.

Dvůr za Hlavní třídou v části od ulice 17. listopadu po ulici Komenského je téměř hotový. Kompletně byly opraveny chodníky, vozovka i veřejné osvětlení a přibyla také parkovací místa. Chybí už jen poslední detaily.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Tady ještě budou probíhat jemné terénní úpravy. Vnitroblok obohatí nový mobiliář, z něhož asi nejzajímavějším prvkem bude vyvýšené posezení se záhony, kterých tady bude zhruba 5 nebo 6. Je tady první veřejný gril.”

Ve vnitrobloku nechybí ani klasické lavičky a houpačka pro děti. Obměnou prošla i zeleň. Vysázeno tady bylo téměř 30 nových stromů a stovka okrasných keřů.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Po rekonstrukci v rámci celého řešeného úseku bude k dispozici více než 100 nových legálních normových parkovacích míst.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já vždycky říkám, že opravdu prokoukne to prostranství až napřesrok. Až skutečně vyroste veškerá tráva, výsadby a další věci a to nějakou dobu trvá.”

Pracuje se už i ve spodní části vnitrobloku. Tedy v prostoru od ulice Komenského po zhruba Alšovo náměstí.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Jedná se o kompletní rekonstrukci vozovky, chodníků, vybudování nových parkovacích míst, terénní úpravy, nové veřejné osvětlení.”

Kompletně bude celý vnitroblok hotový do listopadu letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy