Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté se zaměřili během kontrol na Petřvald, dva řidiči jeli obcí zhruba stovkou

Na dodržování povolené rychlosti v obci se v úterý zaměřili policisté oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Kontrolovali řidiče projíždějící obcí Petřvald na Karvinsku po silnici I/59. Během necelých pěti hodin trvání akce zjistili celkem 70 řidičů, kteří maximální padesátikilometrovou rychlost nerespektovali. Dva z nich měli na tachometru zhruba stokilometrovou rychlost.

V 67 případech toto porušení zákona policisté vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši téměř 53 000 korun.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Příslušnému správnímu úřadu předali přestupek řidiče, u kterého zjistili, že za překročení maximální povolené rychlosti byl v posledním roce již řešen. Stejně tak postupovali u dvou „rekordmanů“, kterým v obci těsně před přechodem pro chodce „naměřili“ 95 km a 101 km za hodinu. Ve správním řízení jim hrozí pokuta do výše 10 000 korun, zákaz řízení na jeden rok a 5 bodů."

I když čtyřproudá komunikace možná láka k sešlápnutí plynového pedálu, je nutné si uvědomit, že omezení v obci má své opodstatnění. Stačí málo a může dojít k tragédii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy