Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři zranění při dopravní nehodě u Velké Polomi, jednoho museli hasiči vyprostit

Tři jednotky hasičů se ve čtvrtek odpoledne zapojily do likvidace následků dopravní nehody na silnici I/11 u Velké Polomi ve směru do Opavy. Zraněni byli celkem čtyři lidé, jednoho z nich hasiči z vozidla vyprostili. Policie hledá svědky.

Hlášení o nehodě operační středisko přijalo necelých patnáct minut po půl čtvrté. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice v Ostravě-Porubě a spolu s nimi dobrovolná jednotka z obce Hrabyně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Okolo 15:40 hodin došlo k dopravní nehodě na silnici I/11 (prodloužená Rudná) směrem na Opavu zhruba 500 metrů před sjezdem na obec Velká Polom. Řidič (ročník 1986) osobního vozidla Opel Vectra zřejmě nepřizpůsobil jízdu aktuálním klimatickým podmínkám a v táhlé levotočivé zatáčce vyjel do pravého jízdního pruhu. Tímto manévrem došlo k bočnímu tečnému střetu s vozidlem Toyota Yaris, které jelo v pravém pruhu ve stejném směru jízdy. Na základě kolizní situace se řidič s vozidlem Opel několikráte přetočil a na vozovce auto zůstalo stát střechou na zem. 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zraněni byli celkem čtyři lidé, jednoho z nich hasiči z vozidla vyprostili, nemuseli však používat hydraulické nástroje. Krátce po půl páté byla silnice zprovozněna v jednom jízdním pruhu, pro otočení jednoho z havarovaných vozidel zpět na kola povolal velitel zásahu vyprošťovací automobil ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ve vozidle, které se převrátilo na střechu, byly zraněny čtyři osoby – dvě ženy a dva muži ve věkovém rozpětí čtyřiatřiceti až sedmapadesáti let. Jednalo se o těžké a středně těžká poranění končetin, hlavy a zad. Všem byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a byli vrtulníkem, či pozemními posádkami, přepraveni na urgentní příjem, resp. úrazovou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice. Série nehod byla završena po sedmnácté hodině havárií osobního vozidla poblíž obce Ondřejov na Bruntálsku. Třiatřicetiletý muž utrpěl středně závažné poranění hlavy a byl po ošetření posádkami ZZS předán do péče urgentního příjmu krnovské nemocnice."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice po dobu nezbytně nutnou byla uzavřena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy